Sádrokartony

koupelna losiná 2.jpgNaše společnost se kromě kompletních stavebních prací, pokládky obkladů a dlažeb a rekonstrukcí staveb zabývá také montáží sádrokartonů.

Sádrokarton je moderní stavební materiál používaný při suché výstavbě. Nabízí nám velmi široké možnosti využití. Nejčastěji se používá při rekonstrukcích, přestavbách, zateplování, půdních vestavbách a dalších interiérových úpravách. 

Připravili jsme pro Vás stručný návod, jak si sádrokartony namontovat svépomocí. Pokud si na to netroufáte a chcete mít práci odvedenou profesionálně, obraťte se na nás!

Montáže sádrokartonů - předsazené stěny

 1. Všude tam, kde se vyskytuje nerovné zdivo,  poškozená omítka nebo hrázděná konstrukce a kde není možné provést obklady stěny (suchou omítku), můžeme upevnit sádrokartonové desky na konstrukci z kovových profilů R-CD a vytvořit tak předstěnu.

 2. Profily R-CD připevníme ke stěně pomocí stavěcích třmenů. Třmeny je vhodné podlepit napojovacím těsněním. Vzájemná vzdálenost profilů je
  60 (62,5) cm, třmenů 125 cm. Pokud se má obložením stěny zlepšit
  její zvuková a tepelná izolace, umístíme mezi profily izolaci z minerálních vláken.

 3. Vlastní připevnění sádrokartonových desek provedeme samořeznými šrouby dlouhými 25 mm v max. roztečích 25 cm. Při tepelně izolačním obložení vnější stěny je třeba zabudovat parozábranu, aby se zabránilo kondenzaci vodních par uvnitř konstrukce.

Volně stojící předsazené stěny 

 1. Volně stojící předsazené stěny se uplatní všude tam, kde není možno do původní stěny kotvit, popř. je nutno umístit instalační vedení do vzniklého meziprostoru.

 2. Pro zlepšení tepelně nebo zvukově izolačních vlastností se vloží do meziprostoru izolační materiál.

 3. Jako nosnou konstrukci lze použít svislé profily R-CW stejně jako u konstrukcí příček. Upevnění nosné konstrukce a montáž desek se provádí jako u dělicích stěn (příček).

 4. Při tepelně izolačním obložení vnější stěny je třeba zabudovat parozábranu, aby se zabránilo kondenzaci vodních par uvnitř konstrukce.

Při montáži sádrokartonů doporučujeme použití materiálů Rigips, se kterým máme dobré zkušenosti.

Kvalitní montáž sádrokartonů provádíme na zakázku, proto nás neváhejte poptat. Za dobu, co naši práci provozujeme, již máme vytipované kvalitní materiály, které Vám jednak ušetří peníze a přinesou vysokou kvalitu.  

Zaslat nezávaznou poptávku

18. 6. Milan

Zítra: Leoš

byt jádro 13 copy.jpg

7jd697yd.bmp

logo-kbb[2].png

n1gmz9w8.bmp

zcfdeywb.bmp

iiownh3n.bmp

o6wquvmw[1].bmp

paticka stranek